Електронски упис будућих првака

Датум: 29. Maj 2020 11:37 Категорија: Новости

Електронски упис будућих првака – нова услуга основних школа на Порталу еУправа

28. мај 2020.
Од данас је доступна нова услуга редовних основних школа на Порталу еУправа – електронски упис (еУпис) будућих ђака првака. Родитељи могу на једноставан начин да закажу термин у жељеној основној школи за упис и тестирање детета. Одласком у основну школу у заказаном термину родитељи завршавају све активности везане за упис, без потребе да доносе иједан папирни документ.
Термин у основној школи може да се закаже преко Портала еУправа или директним контактом са школом путем телефона или мејла. Родитељ више не доноси извод из матичне књиге рођених, уверење о похађању предшколског програма, доказ о лекарском прегледу детета и потврду пребивалишта, јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетно, обавезно је донети у школу лекарско уверење ако је преглед извршен пре објављивања ванредног стања 16. марта или код приватног лекара, невезано за датум.

Линк за упутство за рoдитеље: